o hline

Unikátne účinky využívali už naši predkovia

Jedinečný obsah minerálov a stopových prvkov v hline, ako sú  kremík, fosfor, železo, kalcium, magnézium, zinok, ktoré blahodárne pôsobí na pleť,  pokožku a organizmus nášho tela.   

História hliny v kozmetike i lekárstve je veľmi rozmanitá a zaujímavá. Hlina (Zem) je jedným zo štyroch prvko017 - Konfucius_1v, ktoré sú nevyhnutné pre život (Ďalšie tri prvky sú: oheň, vzduch a voda). Ľudia od nepamäti používa hlinu nielen ako stavebný materiál alebo ako materiál pre výrobu riadu, ale aj ako jedinečné a všestranné kozmetické a terapeutické činidlo. V ľudovom liečiteľstve a takmer vo všetky kultúrach sveta sa používala a stále sa používa na prevenciu a liečbu.

Účinky a blahodárnosť hliny využívali naši dávny predkovia.

v starovekom Egypte sa hlina používala na terapeutické účely. O použití hliny v liečbe rôznych ochorení,Plinyelder
písal aj Konfucius.  V „Natural History“ Plínius Starší hovoril o jej liečivých vlastnostiach. Egypťania používali hlinu na balzamovanie, pretože už poznali aké silné antibakteriálne vlastnosti má. „Kráľ slnka“ Ľudovíta XIV, veľký gurmán používal hlinu na lepšie trávenia. Liečba „zemou“ (t.j. hlinou) je dávny a naďalej používaný produkt v Mexiku, juhovýchodnej Ázii, Sudáne… V Rusku už od dávnych dôb sa z hliny produkovali pleťové vody, púdreLouis-xiv, obklady. Zriedená hlina vodou sa používa perorálne na čistenie organizmu od škodlivých látok a jedov. V cárskom Rusku sa Cambrian íl (hlina) vyvážal do zahraničia a vážil sa zlatom. V devätnástom storočí mnoho slávnych Ruských vedcov a lekárov
používali hlinu na liečbu hystérie pečene a tráviaceho traktu.V Černigovskej okresnej nemocnici bol postavený „Глинолечебный барак“ („Hlinoliečebný dom“) pre aplikáciu hlinených procedúr. Liečba hlinou bolo vedecky dokázaná. S.P. Botkinin slávny profesora, ktorý študoval vplyv studených obklady z hliny na ľudské telo s ochorením kardiovaskulárneho systému a štítnej žľazy. Cirkev už dlho zastáva názor, žeSergey_Botkin hlina lieči nielen ľudské telo, ale aj morálnu a duchovnú očistu  dušu (Ježiš, liečiť slepého, a učil na užívanie hliny ako terapeutické činidlo B „apokryfné evanjelia.“ – Poukazuje na prírodný liek – najmä na liečbu hlinou).

Comments are closed