Zverokruh

Charakteristika znamenia BaranBaran

21.3 – 20.4

Z ľudí narodených v znamení Barana vyžaruje energia a vitalita. Hlavnou črtou Baranov je dynamickosť – vždy sa snažia ísť dopredu a sú odhodlaní žiť svoj život naplno. Vzrušuje ich predstava riskovania a dobrodružstva – až do takej miery, že si ani neuvedomia, že riskujú alebo že sa púšťajú do projektov, ktoré by iných odstrašili. Barani sa rýchlo učia nové veci. Ich pozitívna energia im umožňuje pohotovo analyzovať situáciu a rýchlo sa prispôsobiť najnovším informáciám.

Charakteristika znamenia Býk

Býk

21.4 – 21.5

Jedinci narodení v znamení Býka vyžarujú jemnú silu a tichú rozhodnosť. Na rozdiel od mocného zvieraťa, ktoré symbolizuje toto astrologické znamenie, sa jeho nositelia vyznačujú výnimočnou trpezlivosťou, disciplínou, skrytou silou a neotrasiteľnou odolnosťou. Býci sú obvykle dôveryhodní, spoľahliví a ochranárski voči tým, ktorých milujú. Ľudia v znamení Býka sú obvykle spoločensky založení a prejavujú silný zmysel pre oddanosť priateľom.

Charakteristika znamenia Blíženci

Blíženci

22.5 – 21.6

Blíženci sú vzdušné a premenlivé znamenie. Tieto dve charakteristiky často vedú k vnútorným konfliktom a častým zmenám v ich smerovaní. V niektorých prípadoch sa môže zdať, akoby Blíženci mali dve úplne odlišné osobnosti. Blíženci sú zvedaví, hraví a racionálni. Tak ako dve malé deti, ktoré sa spolu hrajú a zverujú sa jeden druhému s tajomstvami, Blíženci bývajú často užasnutí a pobavení každodennými udalosťami. Sú to aktívne, dobrodružné, slobodné duše, ktoré milujú zábavu a v srdci zostávajú navždy mladí.

Charakteristika znamenia Rak

Rak

22.6 – 22.7

Jedinci narodení v slnečnom znamení Raka sa prejavujú ako nebojácni ľudia, ktorí zároveň disponujú hlbokou emocionálnou múdrosťou. Dokonale poznajú nielen sami seba a vlastnú myseľ, ale sú aj majstrami v porozumení pocitom druhých. Táto emocionálona uvedomelosť robí z Rakov skvelých komunikátorov. Veľa ich nájdeme medzi umelcami, hudobníkmi, spisovateľmi a mysliteľmi. Je pre nich typická vrodená schopnosť vytvoriť si puto s každým, s kým komunikujú.

Charakteristika znamenia Lev

Lev

23.7 – 23.8

Mnohí ľudia považujú šarm za zručnosť, ktorú sa učia celé roky. Pre jedincov narodených pod astrologickým znamením Leva je však šarm rovnako prirodzený ako dýchanie. Osobnosť Leva je magnetická, dynamická a fascinujúca. Lev je najšťastnejší, keď je súčasťou hry, keď je zapojený do všetkých typov zmysluplnej práce. Z Leva obvykle vyžaruje prirodzené osobnostné teplo a úprimná štedrosť. Lev nie je štedrý, pretože by za to niečo očakával, naopak, zmyslom obdarúvania je preňho dávanie samotné.

Charakteristika znamenia Panna

Panna

24.8 – 23.9

Panny ťažko popísať jednotnou charakteristikou. Jedinci narodení v tomto slnečnom znamení sú slobodomyseľní, obvykle trochu hanbliví a tajnostkárski. Je ťažké uhádnuť, čo si myslí Panna, pretože si svoje myšlienky dôkladne stráži. Panny sú takmer vždy veľmi inteligentné a vynaliezavé, dokážu stráviť dlhé hodiny rozmýšľaním a filozofovaním o veciach, ktorým ostatní venujú sotva pár minút. Väčšina Panien je mimoriadne poriadkumilovná a praktická. Majú radi jednoduchosť a minimalizmus a vyhýbajú sa zložitým situáciám.

Charakteristika znamenia Váhy

Váhy

24.9 – 23.10

Váhy majú veľmi silný vnútorný zmysel pre spravodlivosť a rovnováhu. Uvažujú triezvo a sú nestranné. Emočne sa obvykle vyhýbajú extrémom – nikdy nie sú príliš nahnevané, príliš smutné, príliš veselé ani príliš vzrušené – udržia si chladnú hlavu v každej situácii. V sporoch sa dokážu na problém pozrieť očami obidvoch strán – až natoľko, že je pre nich veľmi ťažké pridať sa na jednu stranu. Niektoré Váhy však navonok nosia masku spravodlivosti a nestrannosti, no vnútorne sú veľmi ambiciózne a cieľavedomé.

Charakteristika znamenia Škorpión

Škorpión

24.10 – 22.11

Škorpióni sú mimoriadne dynamickí a energickí ľudia. Podliehajú silným emocionálnym extrémom a často ich dopredu ženie túžba niečo dosiahnuť. Škorpióni sú skvelí vodcovia, pretože ich túžba stať sa dôležitým je väčšia než čokoľvek iné. Škorpióni milujú život – a vo väčšine vecí, ktoré robia, excelujú. Tak v práci, ako aj v hre idú Škorpióni do extrémov, sú odhodlaní žiť absolútne naplno.

Charakteristika znamenia Strelec

Strelec

23.11 – 21.12

Ľahkovážny Strelec je najväčším optimistom zverokruhu. Strelci milujú zábavu, vždy majú skvelú náladu a kamkoľvek prídu, prinesú so sebou obrovskú dávku pozitívnej energie. Pre tých, ktorí sa narodili v tomto astrologickom znamení, je pohár vždy napoly plný. Bývajú veľmi pozorní voči potrebám druhých a mávajú vysokú schopnosť empatie. Vďaka svojej prirodzenej vnímavosti spojenej s povznášajúcou energiou sú skvelými a zábavnými spoločníkmi. Strelci majú často dar úžasného zmyslu pre humor, a preto dokážu rozosmiať takmer každého.

Charakteristika znamenia Kozorožec

Kozorožec

22.12 – 20.1

Zatiaľ čo iné znamenia sa oddávajú snívaniu s otvorenými očami a fantazírovaniu, Kozorožci stoja vždy pevnými nohami na zemi. Kozorožec je jedným z najstabilnejších znamení zverokruhu a keď treba, dokáže byť neuveriteľne disciplinovaný. Ľudia narodení v tomto znamení sú okrem toho aj skvelí poslucháči, ktorí vďaka svojej mimoriadnej trpezlivosti dokážu stráviť celé hodiny počúvaním príbehov zo života iných. Táto výnimočná črta im umožňuje porozumieť životu, tradíciám a osobným príbehom druhých ľudí.

Charakteristika znamenia Vodnár

Vodnár

21.1 – 19.2

Jedinci narodení pod znamením Vodnára sú často nepredvídateľní a nekonvenční. Niekedy je ich excentrickosť zjavná – môžu mať neobvyklý zmysel pre humor alebo úplne iné záujmy než ostatní. Inokedy sa ich drobné a niekedy zábavné prejavy excentrickosti prejavia, až keď ich spoznáte bližšie. Vodnár je veľmi slobodomyseľné a nepredvídateľné znamenie a jeho nositelia sa veľakrát musia vyrovnať s rozsiahlou paletou emócií a s nerozhodnosťou. Vodnári často menia názor na jednu vec podľa toho, ako im to práve vyhovuje.

Charakteristika znamenia Ryby

Ryby

20.2 – 20.3

Mnohé iné znamenia bývajú kreatívne v rôznych oblastiach, ale Ryby sú nepochybne najtvorivejším znamením zo všetkých. Jedinci narodení v znamení Rýb bývajú bohato obdarení talentom v jednom či vo viacerých tvorivých smeroch. V tomto podmanivom znamení sa narodilo veľa spisovateľov, maliarov, muzikantov, hercov a filmárov. Kreativita Rýb pramení z toho, že sú to hlboko citliví a emocionálne založení ľudia. Sú mimoriadne štedrí a šľachetní, vždy sú ochotní pomôcť priateľovi alebo milovanej osobe. Sú vynikajúci poslucháči a dávajú dobré rady.

 

Comments are closed.