Slávny ruský vedec V. Vernadsky študoval zloženia hliny, a našiel celý rad zaujímavých vlastností, ktoré svedčili v prospech starovekých mýtov o stvorení človeka. Zistil, že súčasťou hliny sú všetky makro a mikro elementy, ktoré sa nachádzajú v našom tele a to takmer v rovnakom pomere. Hlina je unikátny prírodný produkt, ekologicky čistý, bez farbív, bohatý na minerály a biologické aktívne látky, je vynikajúce antiseptikum pre pleť a pokožku.
________________________________________________________________
Čistiaca terapia tela
Kúpeľ s bielou hlinou je čistiaca terapia a rýchlo nasýti telo kremíkom. Kremík ( SI silícium) je biogénny stopový prvok, ktorý sa v tele človeka najčastejšie vyskytuje v podobe kyseliny kremičitej. Nachádza sa hlavne v pľúcach, priedušnici, aorte a v kostiach. Tkanivám dodáva pevnosť. Pri nedostatku kremíka môže dôjsť k spomaleniu rastu, poruchám tvorby kolagénu, zvráskaveniu kože, osteoporóze, vypadávaniu vlasov a neplodnosti. Po dobu 10-12 dní dosiahne obsah kremíka v tele 3-3,5%. Pri čistení pečene rozpúšťa pevné štruktúri žlčovodov, pretože sa tvoria z dôvodu nedostatku kremíka v tele. Významná pomoc pri adsorpcii, stagnácii žlče pri čistení pečene, to eliminuje riziko autointoxikacie. 2-3 dni po ukončení liečby, obsah kremíka v pečeni sa rýchlo zvýši na 4,5%. Krv sa stáva 8-10 krát čistejšia „N. Semenov“
Príprava kúpeľu: rozpustíme 100-200g bielej hliny v teplej vode, zmes nalejeme do vopred pripravenej vane, v takto pripravenom kúpeli zotrváme 20-30 minút
Biela hlina sa používa v lekárstve ako sorbent. Enterosorb -. Viazanie a odstraňovanie škodlivých látok z tráviaceho traktu najstarších adsorbentov sú aktívne uhlie a hlina (íl). Enterosorpcia sa odporúča pre ľudí, ktorí trpia alergiou, rovnako ako ochrana pred škodlivými účinkami žiarenia, poľnohospodárskych pesticídov, chemickej kontaminácie potravín. Sorpčné vlastnosti bielej hline dáva aktívne uhlie. Hlina vylúči z tela väčšinu z absorbovaných plynov, ako sú oxid uhličitý, vodík, oxid uhoľnatý a metán, tj . väčšinou toxické produkty metabolizmu. Použite 15-25 g bielej hliny na pohár vody 3-4 krát denne pri poruche tráviaceho traktu. Pozitívny efekt bielej hliny je kolitída, enteritída, vyskytujúce sa na pozadí imunodeficiencie, chronický únavový syndróm, alebo v priebehu chemoterapie a rentgenoradioterapii. Podľa výskumu v Ústave experimentálnej patológie, onkológie a rádiobiológie, R.E.Krawiecka so zamerané na odstraňovanie následkov černobyľskej havárie. Uspokojivé výsledky sa pri liečbe astmy, alergie, otravy ťažkými kovmi. Existujú dôkazy o terapeutickej aktivite pri niektorých ďalších chorobách. Obsah kremíka v tele je 0,01% našej hmotnosti. Obsah kremíka v štítnej žľaze (310 mg%), nadobličkách (250 mg%), hypofýze (81,4 mg%), pľúcach (40-80 mg%), svaloch (2-8 mg%), krvi (0,1 – 0,9 mg%). Koncentrácia kremíka v krvi nie je konštantná, ale je regulovaná obličkami, ktoré sú na príslušnej úrovni, čo je dôvod množstva kremíka v moči (v priemere až 9 mg denne) ráno to je viac, než vo večerných hodinách. Suché a lámavé nechty a vlasy, zlý stav kože naznačuje nedostatok tohto prvku.
________________________________________________________________
Olej z Rakytníka rešetliakového 100%
100% olej, za studena lisovaný
- Pôsobí ako biogenní stimulátor, celkovo posiluje organismus
- Má antidepresivne a antistresové účinky
- Napomáhá odbúravať toxické látky v tele
- Regeneruje epitel kože pri omrzlinách a popáleninách
- Úspešne sa používá pri gynekologických problémoch
- Pri nehojacich sa poraneniach
- Vhodný pri ošetrení hemeroidov
- Vhodný pri ekzémoch, akné a oparoch
Rakytník, z ktorého sa nami dovážaný olej vyrába, pochádza z ekologicky čistých oblastí Karpát, kde rastie v priaznivých podmienkach v bujnej a rôznorodé prírode. V priebehu intenzívneho leta rastliny zhromažďujú sily na dlhú a mrazivú zimu. Vzduch vonia éterickými olejmi z kríkov, stromov a bylín. Svetlo oranžovým okrúhlym plodom sa tiež hovorí “sibírsky ananás”, nielen pre chuť podobnú tomuto exotickému ovociu, ale aj pre jeho podobné liečivé vlastnosti. Tieto neveľké guľôčky sú zdrojom ohromného množstva biologicky aktívnych zložiek, preto ich aj naši predkovia radi konzumovali.
Spôsoby použitia:
• omrzliny, termické a chemické popáleniny, popáleniny z ožiarenia, vrátane hojenie popálenín očnej rohovky
Pri liečení omrzlín a popáleninách prvého, druhého stupňa sa rakytníkovým olejom potierajú postihnuté časti kože dvakrát denne. Optimálne je aplikovať olej čo najskôr po poškodení či úraze. Zároveň pôsobí proti bolesti, má hojivé a protizápalové účinky. Je potrebné vziať do úvahy farbiaci efekt rakytníkového oleja, ktorý pretrváva aj niekoľko dní. Môže zafarbiť aj bielizeň. Pri hlbokých tepelných popáleninách napomáha rakytníkový olej regeneračným procesom v týchto ranách a príprave podmienok pre transplantáciu kože.
• neinfikované rany
V týchto prípadoch sa preväzy vykonáva raz denne a to tak, že sa na ranu prikladá gázový tampón ľahko napustený rakytníkovým olejom.
• šupinovitý ekzém, neurodermatídy, opary
• lokálne popáleniny z ožiarenia, vznikajúcich pri terapii niektorých onkologických ochorení, napr. ochorenie pažeráka, močového mechúra, konečníka, ženskej pohlavnej oblasti
V týchto prípadoch sa pred ožarovaním vkladajú do dutých orgánov tampóny napustené rakytníkovým olejom alebo sa prevádzajú olejové nálevy.
• gynekologické zápalové ochorenia, erózia krčka maternice, zápaly pošvy, zápaly
• sliznice krčku maternice. Dobrý liečebný účinok
• je pozorovaný aj pri zápalových ochoreniach konečníka.
• zápaly nosovej sliznice, zápaly hrtanu, hltanu a angínami
Je nutné v priebehu týždňa 2-3 krát denne potierať sliznice nosa a hrdla vatovým tampónom navlhčeným rakytníkovým olejom.
• zápalové ochorenia ďasien a paradentóza
Je vhodné prikladať tampón napustený rakytníkovým olejom na zapálené miesto na 10-15 minút. Túto procedúru je možné opakovať 1-2 krát denne v priebehu týždňa až štrnástich dní.
Liečebné účinky rakytníka stále jednoznačne prevyšujú účinky moderných chemických liečivých prostriedkov.
zloženie:
Olejový extrakt rakytníka rešetliakového za studena lisovaný z plodov a mladých výhonkov Rakytníka rešetliakového. Potravinová nutričná hodnota na 100g: tuky – 99,7 až 99,85g, bielkoviny – 0 g, sacharidy – 0 g, karotenoidy – nie menej ako 200mg %, energetická hodnota na 100g produktu – 898kcal až 899kcal ( 3757kj – 3761kj )
- Vitamíny – A, B, C, D, E, F, K
- Aminokyseliny
- Triesloviny, silica
- Beta karoten – 200 mg na 100g oleja
Vedľajšie účinky: VEĽMI výrazne farbí!
Použitie rakytníkového oleja na liečebné účely má veľmi dlhú históriu. Používal sa všeobecne už v starovekej medicíne pri liečení chronických chorôb žalúdka, pečene, dýchacích ciest, reumatizmu a hnisavých rán na koži.
Antickí Gréci ho používali ako regeneračný prostriedok na vlasy, ktorý im dodával lesk a zdravý vzhľad. V indickej a tibetskej medicíne boli plody, kôra a lístie rakytníka používané pri príprave 10 zložitých liečivých zmesí, ktoré sa odporúčali pri liečení chorôb tráviaceho traktu, zápalových a hnisavých pľúcnych chorôb a krvácavosti. Vo východnom ľudovom liečiteľstve sa už celé stáročia používali zrelé plody tejto rastliny az nich vytlačená šťava pri nechutenstve, zvonka potom na rany a popáleniny od slnka. Ľudoví liečitelia odporúčajú používať rakytník vnútorne i zvonka proti vypadávaniu vlasov, skorbutu (avitamninóze) a anémiu.
Plody rakytníka rešetliakového (Hippophae rhamnoides) sú tak bohaté na vitamíny a živiny, že sa špekulovalo o tom, že rastlinu zkultivoval nejaký starodávny šľachtiteľ rastlín. V legendách sa hovorí, že starodávni Gréci používali lístky rakytníka ako súčasť diéty závodných koní, odtiaľ má botanickej meno “Hippophae” – žiarivý kôň. Podľa inej legendy boli lišty rakytníka obľúbenou stravou lietajúceho koňa Pegasa a pomohli mu vzlietnuť.